Office on Demand - Nowy Trend w Pracy Zdalnej

Kiedy pandemia COVID-19 zmieniła nasz sposób pracy w 2020 roku, nikt nie przewidział jak długotrwałe będą te zmiany. Zdalna praca, która była kiedyś sporadyczną możliwością, stała się teraz nową normą. Niemniej jednak, pomimo licznych zalet, takich jak oszczędność czasu na dojazd czy możliwość pracy z dowolnego miejsca, praca zdalna ma swoje ograniczenia. W odpowiedzi na te wyzwania, firmy zaczynają eksplorować nowe modele pracy, takie jak "Office on Demand" lub "Office for a Day".

Office on Demand, to nowy trend, który niedawno zauważyliśmy w Clustrze obserwując zapytania od naszych klientów. Na czym to polega? Firmy poszukują przestrzeni biurowej nie na cały miesiąc, ale na jeden lub dwa dni, tak żeby w pełni odwzorować pracę z biura, natomiast bez długoterminowego zobowiązania. Pracownicy spotykają się w biurze w wyznaczonych dniach, a pozostałą część miesiąca pracują zdalnie. Jest to interesujący sposób na połączenie zalet pracy zdalnej (Work From Home - WFH) i pracy w biurze (Work From Office - WFO), tworząc ciekawy kompromis pomiędzy dwoma modelami.

Spotkania zespołów odbywające się raz czy dwa razy w miesiącu w wynajętym na dzień biurze, mają na celu integrację zespołu, budowanie poczucia przynależności do organizacji, utrzymanie konkurencyjności miejsca pracy, jak również zadowolenia i zaangażowania pracowników. Takie spotkania pozwalają na budowanie i utrzymanie relacji, które są niezwykle ważne dla długoterminowego sukcesu każdej firmy.

Dzięki temu nowemu modelowi, firmy mogą również oszczędzać na kosztach związanych z wynajmem pełnowymiarowych przestrzeni biurowych, podczas gdy pracownicy nadal mogą cieszyć się elastycznością i wygodą pracy zdalnej. Z perspektywy pracownika, jest to również sposobność do spotkania z zespołem i wspólnego spędzania czasu, co może przeciwdziałać poczuciu izolacji związanym z długotrwałą pracą zdalną.

Jako Cluster, jesteśmy dumni, że możemy wspierać ten trend, oferując usługę “Office on Demand” w naszych lokalizacjach. To nowoczesne rozwiązanie jest już wykorzystywane przez wiele firm różnej wielkości.

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem modelu Office on Demand dla swojej firmy, zapraszamy do skontaktowania się z nami. Nasze przestrzenie biurowe są doskonale przygotowane do obsługi tego typu spotkań, z pełnym wsparciem technicznym i infrastrukturą, które zapewnią płynne i efektywne spotkania.

Office on Demand to kolejna ewolucja w sposobie pracy, a my jako Cluster jesteśmy zdecydowani być na czele tej zmiany, wspierając firmy w przystosowaniu się do tej nowej rzeczywistości. 

Nie czekaj, dołącz do nas i zobacz, jak Office on Demand może przekształcić sposób pracy w Twojej firmie!

Date
News
By clicking “Accept”, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. View our Privacy Policy for more information.